Van’da En İyi Büyü Yapan Hocalar

Van’da En İyi Büyü Yapan Hocalar

Van şehri, doğuda kendine has kültürü ve yaşam tarzı olan, dinsel inançlarında da birden fazla mezhep ile sentezlenmiş bir inanç farklılığına sahip olan bir şehrimizdir. Manevi ilimler ve pratikler, özellikle de büyü ilmi, bu inançsal ve kültürel farklılıkların de etkisiyle oldukça özgünleşmiş ve yöreye özel bir şekil almıştır.

Van’da uygulanan büyü çeşitleri, aslında tüm şehirlerde uygulanan türlere göre benzerlik göstermektedir. Fakat burada farklı olan, büyü niyetleri ve amaçlarıdır. Van ve çevresinde bulunan diğer doğu illeri, batılı illere göre aile ve evlilik yapısına karşı daha hassas ve katı kuralları bulunan bir ildir. Buna bağlı olarak ayrılmalar, boşanmalar, aileyi ihmal etme yönelimleri ve buna benzer davranışlar, oldukça olumsuz karşılanmakta ve mutlaka aile içi ya da aile büyükleri tarafından müdahale gereği duyulmaktadır.

Van’da aile ve yaşam kültüründen etkilenen büyü uygulamaları ve amaçları

Dediğimiz gibi doğu illerinde aile yapısına ve eşlerin birlikteliğine gelen zarar ve bozulmalar, yöre halkı tarafından oldukça talihsiz görülmekte ve bu birliğin devamı fazlasıyla önemsenmektedir. Buna bağlı olarak da, normal koşullarla yeterli olunamadığında başvurulan manevi tesirler genellikle bağlanma ve geri getirme üzerine olmuştur. Bu doğrultuda en fazla talep gören büyüler; aşk tılsımı, bağlama büyüsü, eve bağlamak için büyü ve evlilik tılsımı olmuştur.

Van’da hangi büyücülere daha çok güvenilmektedir?

Hangi ülke ya da yörede olunursa olsun, bir büyücü olarak iyi bir yere gelmek ve nurani varlıklarla derin bir iletişim kurabilmek için bir inisiyasyon sürecinden geçilmesi gereklidir. Bu süreç, kişinin uzmanlaşmak istediği, daha doğru bir tabirle yeteneğinin olduğu alanda kendisini geliştirmek için aldığı tesirler ve yol göstericilerinden gelen manevi destektir. Belli bir inisiyasyondan geçen büyücü ve medyumlar, artık insanlara yardım etmek için yeterlilik sahibi olabilmekte ve hatta kendileri bir inisiyasyon verebilmektedir.

Van ilinde de diğer illerde olduğu gibi, bir büyücünün bu yoldan ve süreçten geçmiş olması en güvenilir seçenektir. Büyü yapmak, büyü bozdurmak ve benzeri çalışmalar konusunda güven vermesi için de belli bir yaşa gelmiş medyumlara daha tecrübeli gözle bakıldığı için tercih sebebi olmaktadır. Doğunun mistik inançları ve özgün kültürü de büyü yapımında oldukça kuvvetli tesirler oluşmasına vesile olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!